O Pogorzelicy

Pogorzelica to malownicza miejscowość, położona na wschodnim krańcu Wybrzeża Rewalskiego. Jej obszar rozciąga się na długości 3 km w pasie 1 km od plaży.

Plaża jest szeroka, czysta, z urozmaiconą linią brzegową oraz piaszczystymi wydmami porośniętymi trawami. Chara­kteryzuje się łagodnym ukształto­waniem, a w okolicach dużych ośrodków nie jest przeludniona i można znaleźć kawałek plaży tylko dla siebie.

Duże, leśne obszary powodują powstawanie specyficznego mikroklimatu, który znakomicie poprawia samopoczucie i wykorzystywany jest w leczeniu schorzeń układu kostnego, oddechowego i przemiany materii, z cukrzycą na czele. A także przewlekłego reumatyzmu i niedomagań układu krążenia.

Powietrze pozbawione zanieczyszczeń i zawierające dużą dawkę jodu (aerozol morski) wyjątkowo dobrze wpływa na zdrowie i odporność dzieci. Działa profilaktycznie i leczniczo na alergików.

Pogorzelica - widok na plażę

Stacja kolejki wąskotorowej umożliwia wycieczki do Gryfic i po Wybrzeżu Rewalskim.

Wiele atrakcji czeka również w okolicznych miejscowościach. Są to m.in. Latarnia Morska i Muzeum Rybołóstwa w Niechorzu, ruiny kościoła w Trzęsaczu, pola golfowe w Łukęcinie i Międzyzdrojach, rejsy statkami spacerowymi po morzu i Zalewie Kamieńskim.

Kanał łączący jezioro Liwia Łuża z morzem jest wymarzonym miejscem dla wędkarzy z całego kraju.

Amatorzy wycieczek rowerowych znajdą tu coś dla siebie, jak choćby ścieżkę rowerową o długości 15 km, łączącą Pogorzelicę z Mrzeżynem.